Inne instrumenty

Harf - lutnia


Instrument wykonany w Pakistanie z drzewa różanego. Różni się od harfy pudłem rezonansowym. Ma 22 struny od dźwięku C4 do C7 (jak dźwięki klawiszy pianina). Dźwięk harf-lutni jest delikatną muzyką niczym potok spływający w górach. Strojona do częstotliwości 432 Hz. Wykorzystywana podczas Ceremonii Dźwięku, a także jako tło muzyczne podczas ceremonii, świąt, ważnych wydarzeń.


Bęben szamański


W tradycjach plemiennych bębny używane były do wchodzenia w trans, uzdrawiania, wchodzenia w inne stany świadomości, sięganiu po indywidualną wizje. wielu z nas zna filmy, obrazy szamanów z różnych stron świata, grających na bębnach. 

Tutaj będziemy używać bębna do zajęć medytacyjnych statycznych i dynamicznych, przy Ceremoniach Dźwięku i innych aktywnościach. Wszystko po to, żeby jeszcze głębiej dotrzeć do samego siebie.
Dźwięk bębna jest jak dźwięk bicia serca, serca Ziemi i serca Wszechświata łączących sieę w Twoim sercu.

Muszla grająca Concha


Tradycyjny instrument dęty, wykorzystywany w ceremoniach, świętach , przede wszystkim hinduskich. Tutaj ciekawy artykuł dotyczący Conch http://muszle.concha.pl/artykuly/turbinella-pyrum-the-sacred-chank-of-india/
Dźwięk muszli podobny jest do dźwięku rogu. 

W zajęciach i wydarzeniach będą również wykorzystywane instrumenty, których opis zostanie umieszczony później, takie jak: didgeridoo, djembe, bongosy, grzechotki.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza